906 DOGWOOD DR

BAREFOOT BAY, Florida 32976 · Brevard County · Parcel 30 3810-JS-122-17

$39 800
Assessed Value
$130 460
Market Value
Annual Tax
$14 800
Taxable Value
Ownership
OwnerDowling James
Mailing Address906 Dogwood DR Barefoot Bay FL 32976
Property Details
Year Built1983
Living Area1 104 sq ft
Lot Size3 920 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$130 460
Assessed Value$39 800
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 800